Strona główna Blog Szkło laminowane – technologia cyfrowego nadruku

Szkło laminowane – technologia cyfrowego nadruku

Nadruk na szkle może wyrażać nowoczesność, indywidualność oraz transparentność. Jest on idealny do prezentacji zarówno dekoracyjnych jak również informacyjnych elementów graficznych. Druk na szkle może być wykonany w postaci napisów, tekstów i informacji komunikacyjnych, które w szczególności mogą być wykorzystane w branży reklamowej. Powierzchnie reklamowe wykonane w technologii cyfrowej nadruku na szkle mogą być dodatkowo podświetlone aby w optymalny sposób poprawić głębie i wyrazistość grafiki. Oprócz druku na szkle pod kątem informacyjnym, głównym celem wykorzystania metody nadruku analogicznego jest dekoracja szkła. Zastosowanie nadruku dekoracyjnego na szkle ma miejsce zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Jednakże bardzo szczególną rolę odgrywa ono w aranżacji wnętrz. Na zewnątrz budynku natomiast mogą być wykonane całe wielkoformatowe powierzchnie fasad ze szkła laminowanego z nadrukiem. W technologii cyfrowej możliwe jest w zależności od zastosowania, wykonanie druku na różnych rodzajach szkła np.: na szkle zwykłym typu float, na szkle hartowanym, szkle laminowanym (podwójnym), szkle typu optiwhite (bezbarwne szkło – doskonale nadaje się do nadruku ponieważ pozwala zachować czystość barw). Przy czym architekci, architekci wnętrz, projektanci oraz designerzy mogą posługiwać się indywidualnie zaprojektowanymi wzorami, grafikami lub profesjonalnymi zdjęciami.

Grafika na szkle laminowanym w technologii cyfrowej

Technologia ta umożliwia wykonanie trwałego oraz odpornego nadruku, ponieważ warstwa druku znajduje się na specjalnej folii na wewnętrznej powierzchni jednej z szyb laminowanych. Poprzez laminowanie obu szyb, zapewniona jest szczególna odporność druku na warunki atmosferyczne. Dzięki czemu nawet po bardzo długim czasie nie pojawiają się zżółknięcia grafik.

Zastosowanie

Wewnątrz: drzwi ze szkła, szklane ściany, przeszklenia powierzchni, pokrycia mebli, dekoracja szklana nad blatem kuchennym
Na zewnątrz: fasady, przeszklenia balkonowe, panele reklamowe

Zalety technologii cyfrowej na szkle:

– możliwość druku kolorowych oraz indywidualnych zdjęć i grafik
– bezpośredni nadruk na szkle
– możliwość druku na różnych rodzajach szkła
– doskonała jakość fotograficzna

Szczególne cechy

Aby uzyskać doskonałą jakość fotograficzną nadruku najczęściej używane jest białe szkło typu Optiwhite. Powierzchnie szkła mogą być gładkie, satynowe lub teksturowane. Ponadto możliwe są różne stopnie przeźroczystości. W celu spełnienia różnych wymagań bezpieczeństwa istnieją również odpowiednie rodzaje szkła laminowanego do stosowania technologii druku cyfrowego. Wybór odpowiedniego produktu szklanego zależy jednak zawsze od rodzaju zastosowania, warunków istniejących na miejscu montażu oraz indywidualnych wymagań klienta.

Możliwość nadruku na szkle według technologii cyfrowej pozwala na urzeczywistnienie najbardziej wyjątkowaych dekoracji szkła.